Kategorie
Podcast

#4 Jakub ‚unknow’ Mrugalski – budowanie społeczności, charytatywność, dzielenie się wiedzą

W dzisiejszym odcinku rozmawiałem z Kubą ‚unknowem’ Mrugalskim, znanym przede wszystkim jako założyciel uw-team. Kuba opowiedział co-nieco o tym, jak wyglądały jego początki w IT, w jaki sposób zebrał wokół siebie tak liczną społeczność, co robi teraz i skąd wzięła się jego książka…

Zastanawialiście się kiedyś skąd biorą się tacy ludzie jak Kuba? Mnie to zastanawiało, dlatego przepytałem go w naszej rozmowie jak to się stało, że poczuł misję uczenia innych ludzi, niesienia pomocy potrzebującym i potrzebę dawania innym jak najwięcej dobra.

Oprócz jego oczywistej obecności w sieci jako speca od bezpieczeństwa, wymiatacza w dziedzinach programowania i administracji systemem, Kuba udziela się w wielu innych inicjatywach, sporą część z nich sam rozpoczyna. Umożliwia mu to ogromna społeczność zaangażowanych ludzi, którzy chcą mu w tym pomóc. Kiedy tylko ogłosi swój pomysł i rozpocznie w tym kierunku działania, mnóstwo osób podaje mu pomocną dłoń oferując swój czas i umiejętności za darmo.

Jak on to robi, skąd się bierze jego chęć niesienia pomocy, jak wyglądała jego droga do miejsca, w którym jest teraz i czym się zajmuje dzisiaj? O tym w dzisiejszym odcinku podcastu Gra Zespołowa!

Materiały, notatki:

Dzięki za to, że jesteś!
Piotrek

2 odpowiedzi na “#4 Jakub ‚unknow’ Mrugalski – budowanie społeczności, charytatywność, dzielenie się wiedzą”

Ze względu na to, że często słucham podcastów podczas jazdy samochodem, warto byłoby podcasty dodać do Spotify jak robi to Unknow 🙂

Jest dostępny w katalogach iTunes, ale zobaczę co da się zrobić ze Spotify 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.